Komunikacja kryzysowa

Szpitale dzielą się na te, które mają już za sobą poważny kryzys wizerunkowy i te, które dopiero to spotka. Skąd ta pewność? Ochrona zdrowia to najbardziej narażona na kryzysy branża – tak wynika z badań przeprowadzonych podczas Kongresu Profesjonalistów PR w 2018 r.

Postaw na specjalistów

Sytuacja kryzysowa z założenia jest sytuacją nagłą, nieprzewidzianą. To jednak nie zawsze prawda. O ile część kryzysów, zwłaszcza tych, których źródło tkwi na zewnątrz organizacji, rzeczywiście potrafi spaść na firmę jak grom z jasnego nieba, o tyle wiele z nich wcale nie dzieje się nagle, a symptomy można zauważyć o wiele wcześniej. Skuteczne rozpoznanie i szybka, prawidłowa reakcja mogą uratować firmę przed poważnym nadszarpnięciem wizerunku, który może skutkować również realnymi stratami finansowymi.

To na co również warto zwrócić uwagę, to fakt, że działania kryzysowe nie kończą się wraz z wygaśnięciem kryzysu. Bez przepracowania tej sytuacji, analizy tego, co zostało zrobione dobrze, a co źle i wyciągnięcia wniosków nie będzie możliwe wdrożenie procedur, które pozwolą na zminimalizowanie ryzyka powtórzenia się podobnego scenariusza w przyszłości.

Pomagamy na każdym etapie kryzysu

  • Działania prewencyjne – identyfikacja zagrożeń i analiza potencjalnych źródeł kryzysów. Monitoring mediów, stworzenie procedur kryzysowych oraz przeszkolenie pracowników poprzez symulacje kryzysowe. Przeczytaj czym jest komunikacja kryzysowa i jak rozpoznać nadchodzący kryzys.
  • Działania podczas kryzysu – działania minimalizujące skutki kryzysu, kontakty z mediami, monitoring sytuacji w Internecie i mediach, usługi doradcze. Dowiedz się, jak radzić sobie z kryzysem medialnym.
  • Działania pokryzysowe – analiza sytuacji, podjętych działań podczas kryzysu oraz rekomendacje na przyszłość.

Posłuchaj podcastu o budowaniu wizerunku w branży medycznej:

Skontaktuj się w sprawie współpracy. Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń 662 319 035.

    +48 662 319 035